Wróć do listy

"FESTYN RODZINNY 21.06.2023r."

W dniu 21.06.2023 roku Izba Rzemieślnicza w Wyszkowie zorganizowała na terenie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Wyszkowie Festyn Rodzinny w ramach realizacji projektu „Rzemiosło - tradycja i nowoczesność”.
 
Projekt promuje i przypomina zawody rzemieślnicze, zachęca absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki wybranych i ciekawych zawodów. Projekt jest skierowany do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, ale również przedszkolaków. Poprzez udział w konkursach: plastycznym, fotograficznym i filmowym pod hasłem: „Poznaj Bliżej Rzemieślnika” dzieci i młodzież mogły poznać specyfikę i tajniki różnych zawodów.
 
Festyn Rodzinny był kolejnym elementem projektu, najbardziej rozrywkowym i uroczystym.
 
Program festynu był bogaty i atrakcyjny dla uczestników. Animatorka prowadziła Konkurs Wiedzy o Zawodach, DJ zaproponował konkurs taneczny i konkurs śpiewania, dzieci chętnie tańczyły i śpiewały swoje ulubione piosenki. Był też konkurs drużynowy „Kropla do kropli”,  zawody sportowe, tory przeszkód, turniej piłki nożnej - 3 drużyny zagrały ze sobą mecze. Uczestnicy konkursów zdobywali nagrody, zabawki, książki, artykuły piśmienne i sportowe. Były zabawy z malowaniem twarzy i robieniem kolorowych warkoczyków.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też dmuchane zjeżdżalnie.
 
Podczas festynu zostały wręczone atrakcyjne nagrody uczestnikom konkursu plastycznego "Poznaj bliżej Rzemieślnika", autorom najciekawszych i najładniejszych prac.
 
A wszystko odbywało się przy wesołej muzyce, pięknej pogodzie i słodkim poczęstunku.
 
Na festynie pojawiły się całe klasy wraz z nauczycielami, dzieci z opiekunami, ale również zaproszeni goście, ponieważ termin imprezy zbiegł się z  10 - Leciem istnienia Izby Rzemieślniczej w Wyszkowie.